Kontakt

Fundacja Dzieci Żywione Inaczej
przy Centrum Zdrowia Dziecka
 
Adres: Al. Dzieci Polskich 20
04-730 Warszawa
Telefon: 535 449 884
Fax:  
E-mail: biuro@dziecizywioneinaczej.pl
Nr konta: 52154011022032570656100001
Bank Ochrony Środowiska
I Oddział w Warszawie
Facebook Fundacja Dzieci Żywione Inacz.

Otwarcie Kliniki Pediatrii i Żywienia

W dniu 31 lipca 2012 roku po generalnym remoncie nastąpiło uroczyste otwarcie Kliniki Pediatrii i Żywienia. O godzinie 12:00 oficjalnie przecięto wstęgę. Dwie godziny później budynek został udostępniony do zwiedzania.

Projekt wykonany przez pracownię architektoniczną JEMS ARCHITEKCI zakładał całkowitą przebudowę budynku z lat siedemdziesiątych, który nie był remontowany od czasów powstania.

W trakcie trwającej ponad 380 dni przebudowy wyburzono wszystkie ściany wewnętrzne, powiększono sale chorych, zmodernizowano patia wewnętrzne z drewnianymi pomostami, wymieniono całą instalację hydrauliczną, elektryczną, wentylacyjną, klimatyzacyjną oraz gazów medycznych.

Nowa Klinika posiada przeszklone ściany działowe, duży hol z nowymi windami do przewozu pacjentów oraz nowy układ funkcjonalny pomieszczeń.

Klinika Pediatrii i Żywienia, kierowana przez prof. Janusza Benedykta Książyka, to wieloprofilowa jednostka zajmującą się całościową diagnostyką i leczeniem dzieci. Klinika jest wiodącym ośrodkiem zajmującym się leczeniem żywieniowym – tutaj powstał program żywienia pozajelitowego oraz dojelitowego, który obejmuje pacjentów z całego kraju.

Remont Kliniki został sfinansowany ze środków Fundacji TVN i koszt całkowity wyniósł 30 000 000 złotych.

Honorowym gościem była Pani Profesor Maria Goncerzewicz - pierwsza Dyrektor IPCZD.

Więcej zdjęć znaleźć można w naszej Galerii

 

źródło:http://czd.pl